loader image

Енергозбереження

Енергозбереження

    Ми готові відповісти на ваші запитання




    Енергозбереження щодо систем вентиляції, опалення, кондиціювання, гарячого водопостачання (ГВП) житлових будівель – комплекс інженерних заходів, що дозволяють скоротити споживання енергії (як теплової, так і електричної), без погіршення комфортних умов в приміщеннях, що ними обслуговуються.

    Так склалося в нашій країні, що питанням енергозбереження багатоповерхових багатоквартирних будинків ніхто не займався. Будинки “радянської забудови” проектувалися під дешеву теплову енергію теплових станцій (ТЕЦ тощо), яка трубами систем централізованого теплопостачання подавалась до квартир громадян. Пріоритет був не в частині енергозбереження, а у зменшенні капітальних витрат у будівництві. В даний час, пріоритети розставляють забудовники, відповідно у них також немає бажання захоплюватися питанням енергозбереження, і все, на що їх вистачає, це ліплення пінопласту або мінвати на фасадні стіни, пластикові вікна, індивідуальні теплові пункти (ІТП), та регулятори тепла на батареї , що у свою чергу, збільшує капітальні витрати на будівництві. Але на виході, парадокс виходить, що будинки “радянської забудови”, що “новобудови”, у споживанні тепла на квадратний метр особливо не відрізняються. А зараз , після переходу теплопостачальників на розрахунки зі споживачами тепла згідно з «Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 358 від 28.12.2021 стає сюрреалістичною. Візьмемо, наприклад, гаряче водопостачання. Спочатку все логічно, постачальник тепла бере в тариф, тільки витрати тепла на нагрівання води (з 15°C до 55°C), а витрати тепла на функціонування ГВП (іншими словами – втрати тепла в сушарках для рушників, через неякісну ізоляцію труб (завдання) забудовника продати ізоляцію та роботу з ізоляції, а не енергозбереження), в індивідуальних теплових пунктах, через прорахунки, або непрофесіоналізм проектів, і т.д.) перекладає на мешканців. Все як би логічно, але чому ці витрати на функціонування, діляться на всіх мешканців поступово, незалежно від того, користуєшся ти системою ГВП, чи ні?. Питання риторичне, звичайно ж, монополіям цікавіше ця методика, тому що в іншому випадку, піде масова відмова споживачів з поквартирною установкою індивідуальних електричних бойлерів. А там і основи радянської центральної системи опалення під загрозою виявляться. З чого ж монополісти харчуватимуться?

    Цікавий також момент з опаленням місць загального користування (МОП). Існує думка, що якщо їх не опалювати, то можна заощаджувати. Як правило, це помилка.

    Особливо таємно справи з автоматикою ІТП і балансуванням, як систем опалення, так і ГВП. Яка кількість теплоносія, з якою температурою, і як він розподіляється по стояках, питання дуже цікаве і слабовивчене. Але, як показує практика, дуже важливий.

    Ось і виходить з перерахованого вище, що фахівцям нашої компанії є де докласти накопичений досвід у модернізації та вдосконаленні систем вентиляції, опалення, кондиціювання, гарячого водопостачання (ГВП), як в енергозбереженні, так і поліпшенні комфортних умов проживання.

    ЧОМУ САМЕ МИ

    1

    Чисті та якісні роботи під ключ

    2

    Багаторічний досвід роботи з кліматичним обладнанням будь-якої складності

    3

    Офіційні дистриб'ютори сертифікованого обладнання

    4

    Професійна допомога у підборі та установці обладнання

    5

    Укомплектований штат кваліфікованих працівників

    6

    Власний сервісний центр

    НАШІ КЛІЕНТИ

    КОНТАКТИ:

    Адреса: